Lipoliza iniekcyjna
Efekty po zabiegu
Lipoliza iniekcyjna przynosi bardzo dobre efekty estetyczne, skutecznie niwelując nadmiar tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała. Pozwala zmniejszyć nawet o 4-5 cm obwody problematycznych obszarów, takich jak talia, biodra, uda czy pośladki.
Lipoliza jest także bardzo skuteczna w modelowaniu twarzy: pozwala przywrócić jej szczupły wygląd poprzez zlikwidowanie drugiego podbródka czy zmniejszenie poduszeczek tłuszczowych na policzkach.

Istotnym efektem lipolizy iniekcyjnej jest też likwidacja nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc szczególnie opornych na działanie diety i ćwiczeń, takich jak pachy, ramiona, kolana czy plecy. Przy pomocy lipolizy możemy więc pozbyć się miejscowych depozytów tłuszczowych praktycznie z każdej partii ciała.
Efekty lipolizy iniekcyjnej pojawiają się najczęściej już po pierwszym zabiegu. Warto pamiętać, że na rezultaty lipolizy należy poczekać nawet do kilku tygodni: tyle czasu organizm potrzebuje na przeprowadzenie procesów upłynniania tkanki tłuszczowej, czyli rozpadu trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, oraz usunięcie ich z organizmu w procesach metabolicznych.
Zależnie od ilości tkanki tłuszczowej na danym obszarze, indywidualnej reakcji organizmu Pacjenta na mieszankę fosfatydylocholiny i deoksycholatu oraz jego oczekiwania odnośnie efektów estetycznych, konieczne może się okazać wykonanie więcej niż jednego zabiegu na danym obszarze ciała.
Co ważne, efekty zabiegu – przy zachowaniu odpowiedniej diety i umiarkowanej aktywności fizycznej – są trwałe. Wynika to z faktu, że pod wpływem podania do tkanki tłuszczowej preparatu do lipolizy, komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi, to znaczy są trwale niszczone. Inaczej jest w przypadku stosowania diety i ćwiczeń: wówczas komórki tłuszczowe na danym obszarze ciała zmniejszają swoją objętość (można powiedzieć, że wysychają im kurczą się), ale nie znikają całkowicie.
Dlatego odchudzanie, oparte na stosowaniu diety i ćwiczeń, często prowadzi do efektu jojo: po zmniejszeniu aktywności fizycznej i ponownym zwiększeniu podaży kalorii, komórki tłuszczowe ponownie zwiększają swój rozmiar, co skutkuje zwiększeniem obwodów w miejscach wcześniej poddanych odchudzaniu. W przypadku lipolizy iniekcyjnej praktycznie nie ma ryzyka wystąpienia efektu jojo: ponieważ komórki tłuszczowe zostają trwale unicestwione, to dopóki nie ”wyhodujemy” sobie na danym obszarze nowych adipocytów, nasze obwody się nie zwiększą.
Lipoliza + endermologia = wzmocnione efekty wyszczuplające
Doskonałym pomysłem jest połączenie lipolizy z zabiegami endermologii, czyli masażu próżniowego. To tzw. terapia łączona, w której połączenie dwóch procedur daje lepsze i silniejsze efekty, niż stosowanie każdej z nich z osobna. Endermologię można przeprowadzić po upływie ok. dwóch tygodni od lipolizy, kiedy znikną już obrzęki i bolesność w miejscu wkłuć, a błony komórkowe adipocytów zostaną rozbite.

Na czym polega moc połączonych zabiegów lipolizy i endermologii? Otóż wspierają one swoje działanie, przyspieszając uzyskanie satysfakcjonujących efektów wizualnych w postaci zmniejszenia obwodów określonych partii ciała. Podczas lipolizy błony komórkowe komórek tłuszczowych są rozbijane, a uwolniona w ten sposób emulsja jest neutralizowana w naturalnych procesach metabolicznych. Jednak te procesy wymagają czasu: zazwyczaj potrzeba do kilku tygodni, by ostateczne efekty lipolizy były widoczne.
Łącząc lipolizę iniekcyjną z endermologią przyspieszamy tempo procesów metabolicznych, prowadzących do zlikwidowania uwolnionego tłuszczu. Masaż endermologicznym poprzez mechaniczne opracowanie skóry i tkanki podskórnej przy pomocy specjalnej ssącej głowicy, przyspiesza przemianę materii zachodzącą na danym obszarze, zwiększając tempo przemian metabolicznych. Dzięki temu uwolniony z adipocytów tłuszcz jest szybciej transportowany do wątroby, gdzie ulega wchłonięciu i usunięciu z organizmu.
Dodatkowo endermologia poprawia kondycję skóry, zwiększając jej elastyczność i napięcie, co również wpływa na wzmocnienie efektu wyszczuplającego, uzyskanego przy zastosowaniu lipolizy iniekcyjnej.