Thuzzle – rewolucja w zabiegach odmładzania twarzy
Starzenie się skóry to zespół procesów, które zachodzą pod wpływem przemijającego czasu. To naturalna kolej rzeczy, że tkanki się starzeją i nie jesteśmy w stanie
Lipoliza iniekcyjna to nowoczesna, minimalnie inwazyjna technika umożliwiająca skuteczne modelowanie sylwetki i likwidowanie miejscowych depozytów tłuszczowych. Pozwala wysmuklić twarz (usunięcie tzw. „chomików”, zmniejszenie drugiego podbródka), ramiona i talię, usunąć tzw. oponkę na brzuchu, zmniejszyć obwód bioder i ud.
Działanie substancji aktywnych (mieszanka fosfatydylocholiny i deoksycholanu sodu), wprowadzanych w tkankę podskórną przy pomocy cienkiej igły, wywołuje powstanie w tkance tłuszczowej kontrolowanych stanów zapalnych, a w efekcie pękanie błon komórkowych adipocytów (komórek tłuszczowych).
Uwolnione w ten sposób trójglicerydy ulegają rozkładowi do glicerolu i wolnych kwasów tłuszczowych, które są transportowane do wątroby i usuwane z organizmu na drodze procesów metabolicznych.
Lipoliza iniekcyjna umożliwia skuteczne modelowanie sylwetki bez efektu jojo: komórki tłuszczowe na obszarze zabiegowym ulegają rozpadowi, a nie zmniejszają się, jak w przypadku odchudzania przy pomocy generowania deficytu kalorycznego (dieta i ćwiczenia). Dzięki temu dana partia ciała zostaje efektywnie i na stałe wyszczuplona.
Czas zabiegu
20-30 minut
Znieczulenie
tak
Liczba zabiegów
1-4
Częstotliwość
co 4-8 tygodni
Obszar
twarz, ciało
Mezoterapia igłowa
Podstawowe wskazanie do przeprowadzenia zabiegu lipolizy iniekcyjnej jest chęć usunięcia miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej na danym obszarze ciała oraz pragnienie wymodelowania i wyszczuplenia sylwetki. Lipoliza szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku modelowania miejsc opornych na działanie diety i ćwiczeń.
Podstawowe wskazania do zabiegu lipolizy iniekcyjnej to:
Lipoliza iniekcyjna
Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, również i wykonanie lipolizy iniekcyjnej musi być przeprowadzone kwalifikacją lekarską, podczas której specjalista wykluczy przeciwwskazania do zabiegu, a także dokładnie przedstawi wszystkie etapy działania lipolizy i oczekiwanie efekty.
Sam zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania ze strony Pacjenta. Po zjawieniu się w Klinice i dopełnieniu formalności (np. podpisanie zgody na wykonanie zabiegu) i wykonaniu dokumentacji fotograficznej w miejsce planowanego zabiegu podawane jest znieczulenie w postaci kremu lub maści, co niweluje ewentualne dolegliwości bólowe, związane z wykonywaniem wkłuć.
Następnie specjalista ostrzykuje obszar zabiegowy preparatem lipolitycznym, wykonując wkłucia do tkanki tłuszczowej co 1-1,5 cm. Zazwyczaj na jednym obszarze zabiegowym wymagane jest wykonanie kilku (2-4) wkłuć). Zabieg trwa zwykle 20-30 minut, po czym Pacjent może opuścić Klinikę i wrócić do codziennych aktywności, również zawodowych.
By osiągnąć oczekiwane rezultaty lipolizy iniekcyjnej oraz uniknąć niepożądanych skutków ubocznych, należy ściśle przestrzegać zaleceń pozabiegowych.
WAŻNE! Po zabiegu lipolizy iniekcyjnej nie należy stosować środków przeciwbólowych z grupy NLPZ (niesterydowych leków przeciwzapalnych), które hamują reakcję zapalną, będącą prawidłowym i pożądanym efektem zabiegu.
Pozostałe zalecenia pozabiegowe:
Lipoliza iniekcyjna
Lipoliza iniekcyjna przynosi bardzo dobre efekty estetyczne, skutecznie niwelując nadmiar tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała. Pozwala zmniejszyć nawet o 4-5 cm obwody problematycznych obszarów, takich jak talia, biodra, uda czy pośladki.
Lipoliza jest także bardzo skuteczna w modelowaniu twarzy: pozwala przywrócić jej szczupły wygląd poprzez zlikwidowanie drugiego podbródka czy zmniejszenie poduszeczek tłuszczowych na policzkach.
Istotnym efektem lipolizy iniekcyjnej jest też likwidacja nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc szczególnie opornych na działanie diety i ćwiczeń, takich jak pachy, ramiona, kolana czy plecy. Przy pomocy lipolizy możemy więc pozbyć się miejscowych depozytów tłuszczowych praktycznie z każdej partii ciała.
Efekty lipolizy iniekcyjnej pojawiają się najczęściej już po pierwszym zabiegu. Warto pamiętać, że na rezultaty lipolizy należy poczekać nawet do kilku tygodni: tyle czasu organizm potrzebuje na przeprowadzenie procesów upłynniania tkanki tłuszczowej, czyli rozpadu trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, oraz usunięcie ich z organizmu w procesach metabolicznych.
Zależnie od ilości tkanki tłuszczowej na danym obszarze, indywidualnej reakcji organizmu Pacjenta na mieszankę fosfatydylocholiny i deoksycholatu oraz jego oczekiwania odnośnie efektów estetycznych, konieczne może się okazać wykonanie więcej niż jednego zabiegu na danym obszarze ciała.
Co ważne, efekty zabiegu – przy zachowaniu odpowiedniej diety i umiarkowanej aktywności fizycznej – są trwałe. Wynika to z faktu, że pod wpływem podania do tkanki tłuszczowej preparatu do lipolizy, komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi, to znaczy są trwale niszczone. Inaczej jest w przypadku stosowania diety i ćwiczeń: wówczas komórki tłuszczowe na danym obszarze ciała zmniejszają swoją objętość (można powiedzieć, że wysychają im kurczą się), ale nie znikają całkowicie.
Dlatego odchudzanie, oparte na stosowaniu diety i ćwiczeń, często prowadzi do efektu jojo: po zmniejszeniu aktywności fizycznej i ponownym zwiększeniu podaży kalorii, komórki tłuszczowe ponownie zwiększają swój rozmiar, co skutkuje zwiększeniem obwodów w miejscach wcześniej poddanych odchudzaniu. W przypadku lipolizy iniekcyjnej praktycznie nie ma ryzyka wystąpienia efektu jojo: ponieważ komórki tłuszczowe zostają trwale unicestwione, to dopóki nie ”wyhodujemy” sobie na danym obszarze nowych adipocytów, nasze obwody się nie zwiększą.
Doskonałym pomysłem jest połączenie lipolizy z zabiegami endermologii, czyli masażu próżniowego. To tzw. terapia łączona, w której połączenie dwóch procedur daje lepsze i silniejsze efekty, niż stosowanie każdej z nich z osobna. Endermologię można przeprowadzić po upływie ok. dwóch tygodni od lipolizy, kiedy znikną już obrzęki i bolesność w miejscu wkłuć, a błony komórkowe adipocytów zostaną rozbite.
Na czym polega moc połączonych zabiegów lipolizy i endermologii? Otóż wspierają one swoje działanie, przyspieszając uzyskanie satysfakcjonujących efektów wizualnych w postaci zmniejszenia obwodów określonych partii ciała. Podczas lipolizy błony komórkowe komórek tłuszczowych są rozbijane, a uwolniona w ten sposób emulsja jest neutralizowana w naturalnych procesach metabolicznych. Jednak te procesy wymagają czasu: zazwyczaj potrzeba do kilku tygodni, by ostateczne efekty lipolizy były widoczne.
Łącząc lipolizę iniekcyjną z endermologią przyspieszamy tempo procesów metabolicznych, prowadzących do zlikwidowania uwolnionego tłuszczu. Masaż endermologicznym poprzez mechaniczne opracowanie skóry i tkanki podskórnej przy pomocy specjalnej ssącej głowicy, przyspiesza przemianę materii zachodzącą na danym obszarze, zwiększając tempo przemian metabolicznych. Dzięki temu uwolniony z adipocytów tłuszcz jest szybciej transportowany do wątroby, gdzie ulega wchłonięciu i usunięciu z organizmu.
Dodatkowo endermologia poprawia kondycję skóry, zwiększając jej elastyczność i napięcie, co również wpływa na wzmocnienie efektu wyszczuplającego, uzyskanego przy zastosowaniu lipolizy iniekcyjnej.
Istotą działania lipolizy iniekcyjnej jest wywołanie w obrębie tkanki tłuszczowej kontrolowanych stanów zapalnych, w efekcie których dochodzi do rozpadu komórek tłuszczowych (adipocytów).
Te procesy są zainicjowane poprzez podanie do tkanki podskórnej (w obrębie której znajduje się tkanka tłuszczowa) odpowiedniej mieszanki substancji aktywnych: fosfatydylocholiny i deoksycholanu sodu. Niektóre preparaty do lipolizy iniekcyjnej wzbogacone są dodatkowo np. L-karnityną, która przyspiesza procesy rozpadu tłuszczu.
Deoksycholanu sodu to detergent jonowy, stosowany w celu rozbijania komórek tłuszczowych. Powoduje rozszczelnianie się, a następnie pękanie błon komórkowych adipocytów, co pozwala na uwolnienie zawartych w nich cząsteczek tłuszczu.
Fosfatydylocholina (lecytyna) to organiczny związek chemiczny, będący istotnym składnikiem budowy błony komórkowej wszystkich organizmów żywych. Wykazuje tzw. działanie lipotroficzne, przyczyniając się do rozpadu komórek tłuszczowych w naturalnych procesach metabolicznych. Fosfatydylocholina zwiększa aktywność receptorów PPAR gamma, który rozbija cząsteczki trójglicerydów na glicerol i wolne kwasy tłuszczowe.
Rezultatem działania tej mieszanki jest powstanie stanów zapalnych w tkance tłuszczowej. Pod wpływem stanu zapalnego błony komórkowe komórek tłuszczowych pękają, uwalniając znajdujące się wewnątrz trójglicerydy. Trójglicerydy są rozkładane do glicerolu i wolnych kwasów tłuszczowych, które następnie przenikają do krwi i są częściowo wychwytywane i wykorzystywane przez tkanki organizmu jako źródło energii, a częściowo transportowane do wątroby, która metabolizuje je i usuwa z organizmu.
Efektem intralipoterapii jest zmniejszenie obwodów ciała w miejscach poddanych zabiegowi. Komórki tłuszczowe na danym obszarze ciała są niszczone, przez co sylwetka ulega wyszczupleniu i wymodelowaniu.
Nie, lipoliza iniekcyjna nie jest zabiegiem bolesnym, ponieważ jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Ograniczeniu nieprzyjemnych doznań, związanych z zabiegiem, służy też wykorzystanie specjalnie opracowanych igieł.
Niewielki ból, podwyższona tkliwość skóry w miejscu zabiegu i delikatna opuchlizna na obszarze zabiegowym mogą natomiast pojawić się w ciągu kilku dni po wykonaniu lipolizy iniekcyjnej. Są to pożądane reakcje, świadczące o skutecznym działaniu preparatu, który wywołuje stan zapalny w tkance tłuszczowej, skutkujący rozpadem adipocytów. Dolegliwości są przez Pacjentów określane jako lekkie i mijają samoczynnie w ciągu dwóch tygodni od zabiegu.
Lipoliza iniekcyjna
Lipoliza iniekcyjna jest bardzo popularną metodą modelowania sylwetki, bardzo chętnie wybieraną przez Pacjentów. Wynika to z faktu, że lipoliza iniekcyjna ma wiele zalet, wśród których najważniejsze to wysoka skuteczność przy jednoczesnej minimalnej inwazyjności. Dlaczego warto zdecydować się na modelowanie sylwetki metodą lipolizy iniekcyjnej?
Bardzo dobre efekty wyszczuplające
Przy pomocy lipolizy iniekcyjnej można wyszczuplić określone partie ciała nawet o 4-5 cm. Lipoliza jest uważana za zabieg bardzo skuteczny, który umożliwia efektywne modelowanie i wyszczuplanie ciała.
Działa nawet na problematyczne partie ciała
Stosując lipolizę iniekcyjną możemy usunąć miejscowe depozyty tłuszczowe nawet w partii ciała bardzo opornych na działanie diety i ćwiczeń. Lipoliza jest skuteczna w modelowaniu twarzy (drugi podbródek, „chomiki” na policzkach), pleców, ramion i talii, a także pośladków i okolicy podpośladkowej, kolan, bioder i ud.
Zabieg minimalnie inwazyjny
Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem małoinwazyjnym, gdyż nie wymaga stosowania znieczulenia ogólnego, przecinania skóry ani hospitalizacji. Zabieg wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego maścią, a niemal od razu po zabiegu Pacjent może opuścić Klinikę i wrócić do swoich codziennych aktywności.
Krótki okres rekonwalescencji
Po zabiegu lipolizy wystarczy przestrzegać kilku prostych zaleceń (unikanie sauny, opalania, picie dużych ilości wody itd.) przez kilka-kilkanaście dni. Nie trzeba przechodzić długotrwałego, uciążliwego okresu rekonwalescencji.
Na co zwrócić uwagę przed zabiegiem?
Podstawowe przeciwskazania do zabiegu lipolizy iniekcyjnej to przede wszystkim:
FAQ
Czy lipoliza iniekcyjna jest skuteczna w likwidacji tkanki tłuszczowej?
Tak, lipoliza iniekcyjna to bardzo efektywna metoda usuwania tkanki tłuszczowej. Powoduje rozpad błon komórkowych adipocytów, uwolnienie z nich tłuszczu oraz jego usunięcie z organizmu. Ponieważ komórki tłuszczowe na obszarze zabiegowym zostają trwale zniszczone, efekty są trwałe i bez efektu jojo.
Na jakich partiach ciała można wykonać lipolizę iniekcyjną?
Lipoliza iniekcyjna sprawdza się doskonale na każdej partii ciała, zwłaszcza na obszarach niepodatnych na działanie diety i ćwiczeń, takich jak kolana, ramiona, podbródek czy plecy. Lipolizę można też wykonać na obszarze brzucha, bioder czy pośladków.
Czy lipoliza jest bezpieczna?
O ile tylko jest wykonywana przez doświadczonego specjalistę i przy użyciu sprawdzonych preparatów, lipoliza iniekcyjna jest bezpiecznym zabiegiem z bardzo niewielkim ryzykiem wystąpienia komplikacji pozabiegowych.
Jak długo trzeba czekać na pojawienie się efektów lipolizy?
Efekty lipolizy iniekcyjnej pojawiają się po upływie kilku tygodni po zabiegu. Ten czas jest niezbędny, by w organizmie zaszły wszystkie procesy, wywołane podaniem do tkanki tłuszczowej substancji aktywnych: błony komórkowe komórek tłuszczowych muszą ulec rozpadowi, co uwalnia znajdujące się w nich tłuszcze, a te są transportowane do wątroby i metabolizowane. Cały proces zazwyczaj trwa 6-8 tygodni.
Czy zabieg lipolizy trzeba powtarzać?
Pierwsze efekty lipolizy pojawiają się już po jednym zabiegu, jednak zależnie od ilości tkanki tłuszczowej na danym obszarze ciała może się okazać, że konieczne będzie wykonanie więcej niż jednego zabiegu. Zazwyczaj dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów wyszczuplenia i wymodelowania danej partii ciała należy przeprowadzić serię 2-4 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach.
Czy efekty lipolizy są trwałe?
Tak, efekty modelowania ciała metodą lipolizy są stałe. Podobnie jak w przypadku liposukcji, komórki tłuszczowe pod wpływem lipolizy są trwale usuwane z organizmu. Nie jest tak podczas odchudzania przez trening i dietę – wówczas komórki tłuszczowe na danym obszarze ciała tylko zmniejszają swój rozmiar, jednak nadal pozostają na miejscu. Dlatego klasyczne odchudzane nierzadko kończy się efektem jojo (komórki tłuszczowe ponownie zwiększają swoją objętość), a w przypadku lipolizy takiego ryzyka nie ma.
Jakie są zalecenia po zabiegu lipolizy?
Po zabiegu lipolizy iniekcyjnej należy pić duże ilości wody by przyspieszyć procesy metabolizowania tłuszczu, należy przez pierwsze dni unikać opalania, sauny, basenu i solarium, a także intensywnych treningów fizycznych. Wszystkie zalecenia specjalista każdorazowo podaje Pacjentowi przed wykonaniem zabiegu.
Czy po lipolizie mogą się pojawić skutki uboczne?
Do najczęściej występujących skutków ubocznych lipolizy iniekcyjnej należy obrzęk, tkliwość i zaczerwienienie obszaru zabiegowego. Są to reakcje pożądane, będące efektem prawidłowego działania preparatu do lipolizy.
Czy lipoliza to jest to samo co liposukcja?
Nie, lipoliza iniekcyjna to zupełnie inny zabieg niż klasyczna liposukcja. Lipoliza polega na podaniu do tkanki tłuszczowej mieszanki fosfatydylocholiny i deoksycholatu, co powoduje rozpad błon komórkowych adipocytów, upłynnienie tłuszczu i usunięcie go z organizmu. Ten proces zachodzi samoczynnie pod wpływem substancji aktywnych, podanych podczas zabiegu. Tymczasem podczas liposukcji komórki tłuszczowe są mechanicznie usuwane poza organizm przy pomocy kaniuli ssącej – można powiedzieć, że są „wyrywane” z tkanki podskórnej. Lipoliza jest więc zabiegiem o wiele mniej inwazyjnym i wiążącym się z o wiele mniejszym ryzykiem wystąpienia komplikacji.
Dziękujemy za zaufanie!
Zapraszamy do rezerwacji!
Jakie problemy skórne rozwiązujemy?
Starzenie się skóry to zespół procesów, które zachodzą pod wpływem przemijającego czasu. To naturalna kolej rzeczy, że tkanki się starzeją i nie jesteśmy w stanie
Starzenie się skóry to zespół procesów, które zachodzą pod wpływem przemijającego czasu. To naturalna kolej rzeczy, że tkanki się starzeją i nie jesteśmy w stanie
Skuteczna pielęgnacja skóry wymaga codziennych działań oraz odpowiednio dobranych preparatów. Jeśli zależy nam na doskonałych efektach, warto korzystać z preparatów uznanych marek.