Thuzzle – rewolucja w zabiegach odmładzania twarzy
Starzenie się skóry to zespół procesów, które zachodzą pod wpływem przemijającego czasu. To naturalna kolej rzeczy, że tkanki się starzeją i nie jesteśmy w stanie
Mezoterapia igłowa to nowoczesny zabieg kosmetologiczny, który pozwala uzyskać bardzo szerokie spektrum różnorodnych efektów – od spłycenia zmarszczek i intensywnej przebudowy skóry, poprzez zmniejszenie widoczności cellulitu i rozstępów aż po leczenie łysienia. A do tego jest małoinwazyjny, skuteczny i bezpieczny dla Pacjenta.
W dzisiejszych czasach zdecydowaną większość problemów estetycznych można rozwiązać bez uciekania się do inwazyjnych, chirurgicznych metod zabiegowych. Ogromną popularnością cieszą się nowoczesne zabiegi kosmetologiczne i medycyny estetycznej, które zapewniają spektakularne efekty bez bólu i długiego okresu rekonwalescencji. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia igłowa, nie bez powodu nazywana przełomem w zabiegach estetycznych.
Czas zabiegu
30-60 minut
Znieczulenie
tak
Liczba zabiegów
3-6
Częstotliwość
co 2 tygodnie
Obszar
twarz, dekolt, ciało
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa ma bardzo szerokie spektrum zastosowań. Mechaniczna stymulacja skóry do regeneracji dzięki wywoływaniu mikrouszkodzeń podczas jej nakłuwania w połączeniu z indywidualnie dobranymi koktajlami jest w stanie skutecznie zniwelować zarówno oznaki starzenia się, jak i usunąć blizny i wspomóc leczenie skóry trądzikowej.
Podstawowe wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej to:
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa każdorazowo poprzedzona jest specjalistyczną konsultacją, podczas której specjalista przeprowadza wywiad z Pacjentem, ocenia kondycję jego skóry i pyta o oczekiwane rezultaty zabiegu. Na podstawie wywiadu możliwe jest dobranie odpowiedniej liczby zabiegów oraz – przede wszystkim – preparatów i substancji aktywnych, jakie będą podawane podczas mezoterapii.
Przed rozpoczęciem zabiegu na oczyszczoną i zdezynfekowaną skórę Pacjenta nakłada się krem znieczulający, który niweluje nieprzyjemne doznania w trakcie mezoterapii igłowej. Następnie przy pomocy bardzo cienkich, sterylnych jednorazowych igieł wykonuje się śródskórne nakłucia – głębokość nakłuć jest różna w zależności od miejsca zabiegowego (od płytkich wkłuć w mezoterapii okolicy oka po znacznie głębsze, gdy zabiegowi poddawana jest np. skóra na udach) oraz od gęstości zastosowanego preparatu.
Nakłucia wykonuje się równomiernie na całym obszarze zabiegowym, pokrywając go równomiernie siatką „dziurek”. Po zakończeniu procedury na skórę nakładany jest krem lub maska łagodząca.
Mezoterapia igłowa
Rezultaty mezoterapii igłowej są bardzo spektakularne – dzięki nakłuwaniu skóry wraz z podaniem do jej wnętrza odpowiednio dobranych substancji aktywnych dochodzi do głębokiej biorestrukturyzacji komórek.
Główne efekty mezoterapii igłowej to:
Poprawa jędrności i napięcia skóry
Dzięki kontrolowanym stanom zapalnym skóra zostaje pobudzona do intensywnej przebudowy, a fibroblasty – do produkcji nowych włókien elastynowych i kolagenowych. Efektem jest widoczna poprawa struktury skóry, przede wszystkim zwiększenie jej napięcia i jędrności, co jest właśnie efektem zwiększenia ilości kolagenu w skórze.
Spłycenie zmarszczek
Mezoterapia igłowa nawilża skórę i przyspiesza jej przebudowę, dzięki czemu zmarszczki wypełniają się, a twarz wygląda młodziej.
Poprawa odżywienia i nawilżenia
Zabiegi mezoterapii igłowej z zastosowaniem odpowiednich koktajli (np. na bazie kwasu hialuronowego i witamin) skutecznie poprawiają nawilżenie skóry. Z kolei poprawa mikrokrążenia skóry ma wpływ na jej lepsze odżywienie i ogólną kondycję.
Zmniejszenie widoczności cellulitu
W zabiegach antycellulitowych mezoterapia igłowa skutecznie zmniejsza widoczność tzw. „skórki pomarańczowej” poprzez poprawę mikrokrążenia i metabolizmu komórek skóry i komórek tłuszczowych. Dodatkowo wzmacnia skórę i stymuluje jej odbudowę.
Leczenie rozstępów
Mezoterapia igłowa stymuluję skórę do intensywnej regeneracji, dzięki czemu pomaga wypełnić rozstępy nową, zdrową skórą, zmniejszając ich widoczność i intensywność.
Zagęszczenie włosów, leczenie łysienia
Mezoterapia igłowa pobudza wzrost włosów, prowadząc do ich widocznego zagęszczenia oraz zapobiegając ich wypadaniu.
Efekty mezoterapii igłowej są dwuetapowe. Pierwsze efekty pojawiają się już po jednym zabiegu, natomiast pełne rezultaty widoczne są po zakończeniu cyklu zabiegów. Zależnie od indywidualnych wskazań i problemu estetycznego Pacjenta, cykl zabiegów mezoterapii igłowej obejmuje zazwyczaj 4-6 zabiegów, przeprowadzanych w około dwutygodniowych odstępach. Ten czas jest potrzebny skórze do przebudowy i produkcji nowych włókien kolagenowych.
Zabieg mezoterapii, choć polega na nakłuwaniu skóry, jest dla Pacjenta niemal bezbolesny. Wynika to przede wszystkim z faktu, że przed rozpoczęciem nakłuwania na skórę aplikowany jest krem znieczulający, który skutecznie niweluje ewentualne nieprzyjemne doznania podczas zabiegu, a igły wykorzystywane podczas mezoterapii są bardzo cienkie i ostre. Duże znaczenie ma również doświadczenie osoby wykonującej zabieg: działając precyzyjnie i delikatnie, możemy zminimalizować dolegliwości bólowe niemal do zera. Oczywiście, zabieg nie należy do relaksujących, ale odpowiedź na pytanie „czy mezoterapia igłowa boli”, w zdecydowanej większości przypadków brzmi – nie, zabieg nie jest bolesny.
Również po zabiegu pojawiają się jedynie niewielkie dolegliwości bólowe, związane z wywołanymi w skórze stanami zapalnymi. By je zredukować, po mezoterapii warto stosować krem o działaniu przeciwzapalnym i antybakteryjnym oraz nie podrażniać dodatkowo skóry (makijażem, wysoką temperaturą, alkoholem).
Działanie mezoterapii igłowej dotyczy głębokich warstw skóry, które są niedostępne dla substancji zawartych w kremach nakładanych na jej powierzchnię. Śródskórne podanie substancji aktywnych znacznie zwiększa ich skuteczność, dzięki czemu zabiegi mezoterapii przynoszą bardzo dobre rezultaty.
Odpowiednio dobrane koktajle do mezoterapii odżywiają skórę, poprawiają jej nawilżenie, wpływają na poprawę kolorytu i redukcję przebarwień, a efekty są znacznie bardziej spektakularne niż po użyciu kremów, zawierających te same substancje.
Skuteczność mezoterapii polega również na wywoływaniu poprzez nakłucia kontrolowanych stanów zapalnych. Ich rezultatem jest pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry, która pod wpływem mikrouszkodzeń intensywnie się odnawia, produkując nowe komórki.
Pod wpływem wydzielania czynników wzrostu pochodzenia płytkowego fibroblasty są stymulowane do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, dzięki czemu skóra jest zagęszczona i bardziej napięta, poprawia się też jej elastyczność. Nakłucia pobudzają również istniejące włókna do obkurczania się, czego rezultatem jest natychmiastowy lifting skóry.
Produkty do mezoterapii igłowej najczęściej przyjmują postać gotowych koktajli, w skład których wchodzą odpowiednio skomponowane substancje aktywne. Zależnie od potrzeb skóry Pacjenta, w skład koktajli mezoterapeutycznych wchodzą np. substancje nawilżające (głównie kwas hialuronowy lub wiążące wodę polinukleotydy), poprawiająca kondycję skóry biotyna, minerały, peptydy (bioaktywne aminokwasy, które m.in. pobudzają skórę do produkcji kolagenu), wyciągi roślinne czy witaminy, w tym A, C i E.
Zależnie od tego, czy celem mezoterapii jest głęboka biorestrukturyzacja komórek skóry, czy ma to być łagodniejszy zabieg odżywczo-regenerujący, zastosowanie mają różne koktajle do mezoterapii igłowej. W zabiegach stymulujących intensywną przebudowę i regenerację stosowane są np. preparaty Nucleofil i Ejal 40, które aktywują procesy produkcji nowego kolagenu i elastyny. Z kolei w mezoterapii odżywczo-regeneracyjnej wykorzystywane są m.in. ampułki Dives czy Neofound, które mają bardzo szerokie spektrum działania, zależnie od problemu skóry Pacjenta.
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa ma bardzo wiele zalet, które sprawiają, że wciąż jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów estetycznych. Podstawowe zalety mezoterapii igłowej, doceniane przez nasze Pacjentki, to przede wszystkim:
Wysoka skuteczność zabiegu
Mezoterapia igłowa daje bardzo dobre rezultaty, które są porównywalne z procedurami o znacznie wyższym stopniu inwazyjności. Efektywnie odmładza, odżywia i wygładza skórę, poprawia jej nawilżenie i stymuluje do głębokiej przebudowy.
Mała inwazyjność
Zabieg polega na wykonaniu serii śródskórnych wstrzyknięć przy pomocy bardzo cienkiej i ostrej igły, dzięki czemu jest praktycznie bezbolesny dla Pacjenta. Nie ma konieczności poważniejszego naruszania ciągłości skóry, a sam zabieg jest krótki i nie wymaga szczególnych przygotowań.
Długotrwałe efekty
Pierwsze efekty mezoterapii widoczne są już po jednym zabiegu, jednak na długotrwałe rezultaty trzeba poczekać kilkanaście tygodni – tyle czasu głębsze warstwy skóry potrzebują do produkcji nowych włókien i do przebudowy. Te efekty mogą się utrzymywać nawet przez kilkanaście miesięcy – wiele zależy od indywidualnych predyspozycji oraz domowej pielęgnacji skóry.
Wszechstronność zabiegu
Mezoterapia igłowa może być stosowana w leczeniu bardzo wielu defektów estetycznych, takich jak zmarszczki, utrata jędrności skóry, blizny potrądzikowe, cellulit czy rozstępy. Zabieg wykonuje się nie tylko na twarzy, ale też na innych częściach ciała, np. na szyi i dekolcie, na udach, pośladkach czy na skórze głowy (mezoterapia igłowa na łysienie). Mezoterapię można stosować niezależnie od pory roku, od rodzaju skóry i u osób praktycznie w każdym wieku.
Krótki okres rekonwalescencji
Zabieg mezoterapii igłowej nie wymaga od Pacjenta przechodzenia długotrwałej rekonwalescencji pozabiegowej – do codziennych aktywności można wrócić praktycznie na następny dzień po wykonaniu nakłuć. Minimalne jest również ryzyko powikłań, skutków ubocznych czy działań niepożądanych, dlatego mezoterapia igłowa – o ile tylko jest wykonywana przez specjalistę w gabinecie kosmetologicznym lub medycyny estetycznej – uważana jest za zabieg bezpieczny.
Na co zwrócić uwagę przed zabiegiem?
Podstawowe przeciwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej to przede wszystkim:
FAQ
Czy mezoterapia igłowa jest skuteczna?
Tak, mezoterapia igłowa wykazuje bardzo wysoką skuteczność w leczeniu wielu problemów estetycznych takich jak przebarwienia, zmarszczki, cienie pod oczami czy cellulit. Skuteczność mezoterapii igłowej wynika z dwufazowego działania: celem zabiegu jest z jednej strony wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego skóry by pobudzić ją do regeneracji, a z drugiej – odżywić ją i wzmocnić dzięki specjalnie dobranym koktajlom, podawanym do wnętrza skóry.
Jak wygląda zabieg mezoterapii?
Zabieg mezoterapii igłowej rozpoczyna się od nałożenia na skórę kremu znieczulającego, by zniwelować nieprzyjemne doznania. Następnie specjalista dobiera odpowiednie preparaty, zależnie od stanu skóry Pacjenta i jego oczekiwań wobec zabiegu. Następnie przy pomocy bardzo cienkiej igły wykonuje nakłucia skóry na obszarze zabiegowym, podając substancje aktywne do jej wnętrza, dzięki czemu działają znacznie skuteczniej niż podczas powierzchniowej aplikacji. Po zakończeniu nakłuwania na skórę nanosi się krem lub maskę łagodzącą.
Kiedy można zobaczyć pierwsze efekty mezoterapii?
Pierwsze rezultaty zabiegów mezoterapii igłowej widoczne są już po kilku dniach od przeprowadzania pierwszego zabiegu. Skóra zaczyna reagować na podane w czasie zabiegu substancje czynne, dzięki czemu poprawia się jej odżywienie, nawilżenie i koloryt. Na pełne efekty trzeba poczekać do zakończenia sesji zabiegowej, by skóra miała czas na regenerację i odbudowę.
Czy mezoterapię trzeba powtarzać?
Tak, dla uzyskania oczekiwanych efektów wymagane jest przeprowadzenie serii zabiegów. Zależnie od wskazań i problemu estetycznego Pacjenta, najczęściej jest to 3-6 zabiegów w około dwutygodniowych odstępach. Dla podtrzymania efektu terapii można wykonywać tzw. zabieg przypominający co 3-6 miesięcy.
Jak długo utrzymują się efekty mezoterapii igłowej?
Efekty zabiegów mezoterapii igłowej mogą się utrzymywać nawet kilka lat, zależnie od predyspozycji Pacjenta, codziennej pielęgnacji oraz innych czynników (np. dieta, stres). By zachować je jak najdłużej, co kilka miesięcy warto wykonywać tzw. zabieg przypominający.
Czy mezoterapia igłowa jest bezpieczna?
Tak, zabiegi mezoterapii igłowej są całkowicie bezpieczne dla Pacjenta – ważne jednak, by nakłuwanie skóry przeprowadzał wykwalifikowany specjalista, najlepiej lekarz medycyny estetycznej lub kosmetolog. By uniknąć reakcji alergicznej należy również przed zabiegiem sprawdzić, czy Pacjent nie jest uczulony na którykolwiek składnik stosowanego preparatu.
Ile kosztuje mezoterapia w Warszawie?
Cena mezoterapii igłowej jest uzależniona od wielu czynników, w tym od zastosowanego preparatu czy miejsca zabiegu. Mezoterapia igłowa w Warszawie kosztuje średnio 550 zł za zabieg na okolice oka i ok. 1350 zł za zabieg na całą twarz. Na tym tle bardzo korzystnie prezentują się ceny mezoterapii igłowej w MK Beauty Room, gdzie zabieg renomowanymi preparatami Dives można wykonać już za 250-400 zł, a odmładzający zabieg Nucleofil na twarz w promocji kosztuje 600 zł.
Dziękujemy za zaufanie!
Bardzo cenię sobie zabiegi mezoterapii igłowej przede wszystkim ze względu na ich prostotę. To zabieg niewymagający szczególnych przygotowań ani specjalistycznego sprzętu, a mimo to przynoszący naprawdę spektakularne rezultaty. Ponieważ najważniejsze jest dla mnie zadowolenie moich Pacjentek, bardzo cieszę się za każdym razem, gdy widzę ich zadowolenie i satysfakcję po serii zabiegów.
W mezoterapii fascynuje mnie również jej wszechstronność: wystarczy igła i zestaw preparatów by jednym zabiegiem wygładzić i odżywić skórę, usunąć cellulit, zagęścić włosy i zlikwidować przebarwienia.
Marzena Kochan – Kosmetolog, właścicielka kliniki Mk Beauty Clinic
Zapraszamy do rezerwacji
Jakie problemy skórne rozwiązujemy?
Starzenie się skóry to zespół procesów, które zachodzą pod wpływem przemijającego czasu. To naturalna kolej rzeczy, że tkanki się starzeją i nie jesteśmy w stanie
Starzenie się skóry to zespół procesów, które zachodzą pod wpływem przemijającego czasu. To naturalna kolej rzeczy, że tkanki się starzeją i nie jesteśmy w stanie
Skuteczna pielęgnacja skóry wymaga codziennych działań oraz odpowiednio dobranych preparatów. Jeśli zależy nam na doskonałych efektach, warto korzystać z preparatów uznanych marek.