Thuzzle – rewolucja w zabiegach odmładzania twarzy
Starzenie się skóry to zespół procesów, które zachodzą pod wpływem przemijającego czasu. To naturalna kolej rzeczy, że tkanki się starzeją i nie jesteśmy w stanie
Czas zabiegu
30-60 minut
Znieczulenie
nie
Liczba zabiegów
5-8
Częstotliwość
co 1-14 dni
Obszar
twarz, dekolt
Mezoterapia igłowa
Podstawowe wskazania do peelingów chemicznych to:
Peelingi chemiczne
Eksfoliacja skóry kwasami poprzedzona jest zawsze specjalistyczną konsultacją, podczas której kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej oceni stan skóry Pacjenta oraz dobierze odpowiednie substancje dla skutecznego leczenia danego problemu estetycznego, a także określi ilość potrzebnych zabiegów (zazwyczaj wymagane jest przeprowadzenie serii 5-8 zabiegów co dwa tygodnie).
Sam zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia skóry i przygotowania jej do nałożenia peelingu. Delikatne okolice oczy i ust zabezpiecza się wazeliną, by zapobiec ich uszkodzeniom. Następnie na skórę aplikowany jest preparat o odpowiednim stężeniu i pH, który pozostaje na niej od kilku do kilkunastu minut – zależnie od głębokości działania peelingu. Po usunięciu peelingu na skórę nakłada się krem odżywczy, który przyspiesza regenerację skóry, łagodzi podrażnienia i chroni przed działaniem czynników zewnętrznych.
Do zabiegu złuszczania skóry kwasami należy się odpowiednio przygotować: na 14 dni przed zabiegiem nie należy się opalać, a przez siedem dni nie należy podrażniać skóry ani stosować domowych peelingów. W dniu zabiegu mężczyźni nie powinni się golić.
Peelingi chemiczne
Rezultaty stosowania peelingów medycznych są niejednokrotnie bardzo spektakularne i porównywalne z efektami zabiegów o znacznie wyższym stopniu inwazyjności. Odpowiednio dobrane substancje aktywne sprawiają, że skóra podlega intensywnej regeneracji, oczyszczeniu i wygładzeniu.
Najważniejsze efekty peelingów chemicznych to:
Likwidacja trądziku
Peelingi kwasami głęboko oczyszczają skórę, przyspieszają gojenie się zmian trądzikowych i zapobiegają powstawaniu nowych dzięki swojemu działaniu antybakteryjnemu i przeciwzapalnemu. Normalizują wydzielanie sebum, usuwają zanieczyszczenia i zwężają pory, zapobiegając łojotokowi. Wyrównują też koloryt skóry i usuwają krostki oraz zaskórniki.
Rozjaśnienie przebarwień
Kontrolowane procesy zapalne w skórze wywołane działaniem kwasu stymulują skórę do autoregeneracji i aktywują jej naturalne procesy naprawcze. Dzięki temu komórki skóry ulegają odnowie, wyrównuje się jej koloryt a przebarwienia stają się znacznie mniej widoczne lub całkowicie zanikają.
Zmniejszenie widoczności blizn
Na skutek regeneracji i odbudowy komórek skóry blizny ulegają wypełnieniu i wygładzeniu.
Odmłodzenie skóry
Peelingi kwasami pobudzają fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny, czego efektem jest zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, a także wypełnienie niewielkich zmarszczek oraz bruzd. Skóra po zabiegu odzyskuje młodzieńczy blask i witalność, jest też bardziej miękka.
Odświeżenie i nawilżenie skóry
Eksfoliacja skóry kwasami doskonale poprawia kondycję skóry poszarzałej i zmęczonej, nawilżając ją i odżywiając. Efektem jest skóra promienna, ma zdrowy wygląd i jednolity koloryt.
Warto pamiętać, że peelingi oddziałują na skórę delikatnie i stopniowo, dlatego pełny efekt zabiegów można ocenić dopiero po przeprowadzeniu całej ich serii. Są one natomiast długotrwałe – odmłodzenie skóry, poprawa jej elastyczności i wygładzenie zmarszczek utrzymuje się nawet rok po zakończeniu kuracji, a terapie przeciwtrądzikowe i zmniejszające widoczność blizn oraz przebarwień dają najczęściej efekt trwały.
Działanie peelingów z kwasami jest bardzo wielokierunkowe – wszystko zależy od kombinacji substancji aktywnych, zawartych w danym preparacie. Mówić najogólniej, kwasy o odpowiednim stężeniu oddziałują na skórę, złuszczając ją i „rozpuszczając” zrogowaciałe komórki naskórka. Jednak peelingi kwasami nie tylko oczyszczają i wygładzają skórę, ale też usuwają defekty estetyczne i zmiany chorobowe, zlokalizowane w obrębie naskórka i górnych warstw skóry właściwej. Pod wpływem zabiegu uszkodzona skóra pobudzona jest do intensywnej regeneracji, dzięki czemu powstają nowe, zdrowe komórki.
Im silniejsze stężenie kwasu, tym głębsze jego działanie, dlatego peelingi medyczne dzielą się na:
Różne rodzaje głębokości oddziaływania peelingów pozwalają skutecznie likwidować różne odmiany problemów estetycznych w zależności od tego, na jakiej głębokości skóry się one znajdują. Peelingi powierzchniowe są skuteczne m.in. w leczeniu płytkich zmarszczek, powierzchniowych przebarwień czy zmian trądzikowych, zabiegi średniogłębokie likwidują plamy soczewicowate, płytkie blizny i objawy fotostarzenia się skóry, a peelingi głębokie mają zastosowanie m.in. w usuwaniu głębokich blizn.
Zakres działania peelingów obejmuje efekty:
W zabiegach chemicznej eksfoliacji kwasami najczęściej mają zastosowanie kwasy:
W profesjonalnych preparatach do gabinetowej eksfoliacji skóry najczęściej zastosowane jest połączenie kilku kwasów o wzajemnie uzupełniającym się działaniu – np. W peelingach dedykowanych leczeniu zmian trądzikowych stosuje się kwas salicylowy w połączeniu z kojowym, azelainowym, glikolowym czy migdałowym. Dla uzyskania najlepszych efektów terapeutycznych i estetycznych skład peelingów medyczny uzupełniony jest o substancje pomocnicze – odpowiednio dobrane peptydy, witaminy i enzymy.
Sporo Pacjentów zastanawia się, czy peelingi chemiczne są bolesne – w końcu podczas zabiegu oddziałujemy na skórę kwasem. Warto jednak pamiętać, że złuszczanie kwasami przeprowadza się preparatami o bardzo precyzyjnie dobranym stężeniu, dzięki czemu jedynym odczuciem jest delikatne swędzenie, pieczenie lub mrowienie, które nie jest bardzo uciążliwe.
Dodatkowo istnieją peelingi chemiczne dedykowane dla skóry wrażliwej i źle reagującej na inwazyjne zabiegi – do tej grupy należy np. Sensi Peel PCA Skin. Złuszczanie przy pomocy takich preparatów można bezboleśnie przeprowadzać nawet u osób o niskim progu wrażliwości na ból, z bardzo wrażliwą i delikatną cerą, uzyskując bardzo dobre efekty terapeutyczne bez podrażnień.
Peelingi chemiczne
Zabiegi gabinetowego złuszczania skóry kwasami mają bardzo wiele zalet, dzięki którym od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Pacjentów. Jakie są zalety złuszczania kwasami i dlaczego peelingi medyczne są tak chętnie wybierane?
Łagodne, ale skuteczne działanie
Mimo swoich złuszczających właściwości, peelingi nie oddziałują agresywnie na skórę. Możliwość dobrania głębokości działania peelingu sprawia, że uszkadzamy tylko te warstwy skóry, które muszą ulec przebudowie by zlikwidować problem estetyczny Pacjenta. Peelingi chemiczne cechuje więc progresywne, a nie agresywne działanie – efekty pojawiają się stopniowo, a defekty estetyczne zanikają z każdym kolejnym zabiegiem.
Zabiegi dla osób w różnym wieku
Peelingi chemiczne kwasami można wykonywać u osób praktycznie w każdym wieku i u osób z większością typów skóry (nie są jednak wskazane przy cerze mocno naczynkowej). U osób młodych skutecznie zmniejszają trądzik i ograniczają powstawanie przebarwień, likwidują blizny potrądzikowe i hamują nadmierne wydzielanie sebum. U starszych rozświetlają skórę, wygładzają delikatne zmarszczki, wyrównują koloryt i nawilżają, dzięki czemu skóra staje się młodsza, świeża i bardziej napięta.
Seroki zakres działania
Przy pomocy zabiegów złuszczających z kwasami można nie tylko nawilżyć, odżywić i oczyścić cerę, ale również skutecznie usunąć cały wachlarz problemów estetycznych. Peelingi chemiczne kwasami świetnie radzą sobie ze zmniejszaniem widoczności przebarwień różnego pochodzenia (np. potrądzikowe, posłoneczne, polekowe), rozjaśniają skórę i działają depigmentująco. Wykazują wysoką skuteczność w usuwaniu niewielkich blizn potrądzikowych, działając antybakteryjnie, normalizująco oraz zwężając pory i hamując namnażanie się bakterii. Są też doskonałym elementem terapii anti-aging, wygładzając zmarszczki i bruzdy oraz poprawiając napięcie i kondycję skóry.
Niska inwazyjność zabiegu
Peelingi chemiczne kwasami są zabiegami małoinwazyjnymi. Podczas zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, nie są stosowane igły ani żadne urządzenia medyczne – kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej nakłada jedynie na skórę odpowiednio dobrany preparat, który w łagodny sposób na nią oddziałuje.
Krótki okres rekonwalescencji
Z uwagi na niską inwazyjność zabiegu po peelingu kwasami nie jest wymagany okres rekonwalescencji. Do codziennych aktywności można wrócić zazwyczaj już następnego dnia, należy jedynie pamiętać o właściwej pielęgnacji skóry.
Wysokie bezpiezczeństwo
Gabinetowe złuszczanie skóry kwasami jest zabiegiem bezpiecznym dla Pacjenta, który nie wiąże się praktycznie z żadnym ryzykiem komplikacji czy niepożądanych efektów. Warunkiem bezpieczeństwa złuszczania skóry kwasami jest jednak przeprowadzanie zabiegu przez osobę doświadczoną i o odpowiednich kwalifikacjach oraz wiedzy – kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej. Ważne jest też przestrzeganie zaleceń pozabiegowych.
Krótki, bezbolesny zabieg
Peelingi medyczne są dla Pacjenta bardzo komfortowe – zdecydowana większość osób nie odczuwa podczas zabiegu żadnego bólu, a jedynie delikatne mrowienie lub pieczenie, wywołane działaniem kwasu na skórę. Złuszczanie kwasem jest też zabiegiem krótkim – cała procedura trwa zazwyczaj ok. 30 minut.
Na co zwrócić uwagę przed zabiegiem?
Podstawowe przeciwskazania do zabiegu złuszczania skóry kwasami to przede wszystkim:
FAQ
Jakie są efekty złuszczania skóry kwasami?
Rezultaty zabiegów z wykorzystaniem kwasów złuszczających są bardzo różnorodne, zależnie od zastosowanego preparatu oraz problemu estetycznego Pacjenta. Złuszczanie kwasami skutecznie likwiduje przebarwienia, drobne blizny, wykazuje wysoką skuteczność w leczeniu trądziku. Dodatkowo peelingi chemiczne wyrównują koloryt skóry, odżywiają ją i nawilżają, mają też działanie delikatnie odmładzające.
Jak długo utrzymują się efekty zabiegów?
Efekty zabiegów złuszczających z zastosowaniem kwasów są długotrwałe. Po przeprowadzeniu kompletnej serii gabinetowych procedur złuszczających defekty estetyczne znikają na długie lata lub na stałe – zależnie od problemu. Warto jednak pamiętać, że rezultaty złuszczania kwasami są zależne nie tylko od skuteczności zastosowanych preparatów, ale też od codziennej pielęgnacji skóry, stylu życia i nawyków Pacjenta, a także od grubości i kondycji skóry.
Jak często trzeba powtarzać złuszczanie skóry kwasami?
Ponieważ peelingi gabinetowe z wykorzystaniem kwasów działają progresywnie, a nie agresywnie, dla uzyskania w pełni zadowalających efektów wymagane jest przeprowadzenie serii zabiegów. Złuszczanie kwasami powtarzamy kilkukrotnie (zazwyczaj 5-8 zabiegów) w odstępach 10-14 dniowych.
Czy peelingi medyczne są bezpieczne?
Tak, peelingi chemiczne są całkowicie bezpieczne, jednak warunkiem jest przeprowadzanie ich przez wykwalifikowanego kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej. Tylko specjalista umie odpowiednio dobrać preparaty i liczbę zabiegów do problemu estetycznego Pacjenta oraz zastosować kwasy o wysokim stężeniu w taki sposób, by pomóc, a nie zaszkodzić.
Czy złuszczanie kwasami jest skuteczne na przebarwienia?
Peelingi medyczne z wykorzystaniem kwasów rozjaśniają skórę i mają działanie depigmentujące, przyczyniając się do stopniowego zanikania przebarwień i zmian barwnikowych o różnej etiologii. W peelingach o zastosowaniu rozjaśniającym zastosowanie mają np. Kwas salicylowy, glikolowy, TCA czy migdałowy. Rezultatem zabiegu jest wyrównanie kolorytu skóry i wyraźne rozjaśnienie zmian pigmentacyjnych.
Czy pilingi medyczne są pomocne w leczeniu trądziku?
Tak, odpowiednio dobrane substancje czynne peelingów medycznych wykazują doskonałe działanie przeciwtrądzikowe. Kwas azelainowy i kwas kojowy skutecznie ograniczają powstawanie zmian zaskórnikowo-grudkowych oraz przebarwień pozapalnych, mają też działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, a kwas salicylowy oczyszcza i zwęża pory, redukując łojotok.
Czym peelingi chemiczne różnią się od domowych?
Podstawowa różnica pomiędzy gabinetowymi zabiegami złuszczającymi a preparatami przeznaczonymi do samodzielnego stosowania sprowadza się do stężenia substancji aktywnych w produkcie. Profesjonalne peelingi chemiczne mają znacznie wyższe stężenie kwasów, więc ich nieumiejętne stosowanie może uszkodzić skórę, są za to bardzo skuteczne w usuwaniu zmian takich jak przebarwienia, trądzik, blizny czy poszerzone pory. Drogeryjne peelingi są znacznie słabsze, dlatego w leczeniu wielu defektów skórnych są niewystarczające.
Ile kosztuje gabinetowe złuszczanie skóry?
Ceny peelingów medycznych są bardzo zróżnicowane – zależą m.in. od obszaru, na jakim je stosujemy oraz od wykorzystanych substancji i preparatów. W MK Beauty Clinic w Warszawie peelingi medyczne wykonujemy w bardzo atrakcyjnych cenach, rozpoczynających się już od 250 zł.
Dziękujemy za zaufanie!
Peelingi chemiczne przeprowadzam od lat i bardzo cenię ich delikatne działanie. Dzięki temu z zabiegu na zabieg mogę obserwować stopniową poprawę stanu skóry Pacjenta i wiem, w jaki sposób modyfikować terapię, by przyniosła jak najlepsze efekty estetyczne. Jestem zwolenniczką łagodnego oddziaływania bez agresywnych substancji i zabiegów, bo przynoszą długofalowe, trwałe efekty bez nadmiernego uszkadzania skóry – i złuszczanie kwasami doskonale wpisuje się w ten schemat.
Zawsze bardzo cieszę się, gdy po serii peelingów kwasami Pacjenci wychodzą z gabinetu zadowoleni, uśmiechnięci, ciesząc się widocznymi zmianami, które zaszły na ich skórze pod wpływem działania kwasów. Każdy taki Pacjent utwierdza mnie w przekonaniu, że proste, łagodne metody działania będą zawsze najlepsze.
Marzena Kochan – Kosmetolog, właścicielka kliniki MK Beauty Clinic
Zapraszamy do rezerwacji
Jakie problemy skórne rozwiązujemy?
Starzenie się skóry to zespół procesów, które zachodzą pod wpływem przemijającego czasu. To naturalna kolej rzeczy, że tkanki się starzeją i nie jesteśmy w stanie
Starzenie się skóry to zespół procesów, które zachodzą pod wpływem przemijającego czasu. To naturalna kolej rzeczy, że tkanki się starzeją i nie jesteśmy w stanie
Skuteczna pielęgnacja skóry wymaga codziennych działań oraz odpowiednio dobranych preparatów. Jeśli zależy nam na doskonałych efektach, warto korzystać z preparatów uznanych marek.